Konkurs

ZŁOTY INSTALATOR DLA NAJLEPSZYCH

 

Celem konkursu jest uzyskanie i rozpropagowanie wiedzy o firmach, które mają szczególne osiągnięcia, ciekawe opracowania technologiczne i konstrukcyjne charakteryzujące się wysokimi walorami technicznymi, użytkowymi i estetycznymi, walorami ekologicznymi, nowoczesnością  i niezawodnością w działaniu. W typowaniu najlepszych biorą udział członkowie Polskiej Korporacji Techniki SGGiK, organizacje współpracujące z Korporacją, przedstawiciele uczelni technicznych, przedstawiciele redakcji „Polskiego Instalatora”, a także wszyscy inni, którzy interesują się sprawami branży.

 

ZŁOTY INSTALATOR jest nagrodą honorową.

 

W Konkursie ZŁOTY INSTALATOR dla Najlepszych statuetki ZŁOTEGO INSTALATORA przyznawane są w ośmiu kategoriach:

  1. Opracowanie lub wdrożenie nowoczesnego rozwiązania technicznego,
  2. Organizację kształcenia i szkolenia branżowych specjalistów,
  3. Wzorcowe wykonanie przez firmę instalacji: gazowniczych, wodno – kanalizacyjnych, centralnego ogrzewania, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych,
  4. Nowoczesne rozwiązania w organizacji handlu hurtowego i detalicznego branży instalacyjnej.
  5. Organizacja wszechstronnego i wysoce sprawnego serwisu wyrobów branży instalacyjnej.
  6. Rozwiązania projektowe z zastosowaniem nowoczesnych technologii w branży instalacyjnej.
  7. Wysoce zaawansowane technologie, systemy i urządzenia w zakresie odnawialnych źródeł energii.
  8. Inwestor realizujący projekty lub obiekty z wykorzystaniem nowoczesnych technologii w zakresie  branży instalacyjnej.

 Statuetki wręczane są podczas dorocznych spotkań instalatorów w maju każdego roku. Zwycięzcom Konkursu wręczana jest statuetka odlewana w brązie autorstwa prof. Bohdana Chmielewskiego wraz z okolicznościowym dyplomem. Liczba przyznawanych statuetek pozostaje do decyzji Komisji Konkursowej. Laureaci konkursu mają bezterminowe prawo do wykorzystania w celu reklamy, promocji oraz prowadzenia korespondencji wizerunku statuetki i tytułu „Laureat Konkursu Złotego Instalatora”.